kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Ile przeznaczyć na zakup złotego łańcuszka?

ILE PRZEZNACZYĆ NA ZAKUP ZŁOTEGO ŁAŃCUSZKA?

Ile przeznaczyć na zakup złotego łańcuszka?

Na cenę biżuterii kształtuje się kilka czynników, które mają wpływ na cenę.
Delikatne celebrytki czy grube pancerki – złote łańcuszki to klasyka która zdobi naszą szyją już od dawien dawna/ Kochają je kobiety i mężczyźni. Ile kosztuje złoty łańcuszek i jaką kwotę na niego przeznaczyć?

Przede wszystkim istotnym czynnikiem jest próba złota o którą warto pytać decydując się na zakup. Rzecz jasna za niższą próbę złota 333 zapłacimy mniej niż próbę złota 585 czy próbę złota 750. Ze względu na niższą zawartość złota w złocie, oraz jak po czasie się można przekonać trwałość.

W próbie 333, cena biżuterii często może nas kusić, aczkolwiek gdy zostanie ona zapomniana i pozostawiona na dnie naszej szkatułki z biżuterią zacznie zachodzić, zmieniając kolor na brązowy, dochodzi wówczas proces utleniania/ciemnienia. Nie skazuje to jednak na brak ratunku dla naszej biżuterii- ponieważ na rynku są odpowiednie środki do czyszczenia biżuterii złotej.

Natomiast próba złota 585 oraz 750 nie zawiedzie nas w ten sposób, lecz wydać będziemy musieli więcej. Koszt złotego łańcuszka kształtuje się od 300zł wzwyż ze względu na wagę, splot a czasem pracochłonność wykonania. Rozbieżność cen może być naprawdę duża, jeśli planujemy zakup masywnego łańcuszka po równają go z zakupem np. delikatnej celebrytki złotej. Kolejnym czynnikiem będzie wpływ sytuacji jaka ma miejsce, ponieważ kruszec może drożeć ze względów ekonomicznych.