kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Pierścionek z kolorowym kamieniem naturanym czy z brylantem?

PIERŚCIONEK Z KOLOROWYM KAMIENIEM NATURALNYM CZY Z BRYLANTEM?

Pierścionek z kolorowym kamieniem naturanym czy z brylantem ?

Dokonując wyboru pierścionka niezależnie od sytuacji należy kierować się walorami estetycznymi czyli tym co nam się naprawdę podoba, ponieważ będziemy go nosić każdego dnia. Jeśli zaś wybieramy go na kogoś, należy wziąć pod uwagę upodobania danej osoby, oraz tego co nosi dotychczas.

Brylant jest niewątpliwie jednym z częściej wybieranych kamieni, ponieważ ma przejrzystą barwę i zawsze świetnie wygląda zważając na to,że nigdy nie straci swojego blasku i będzie efektownie się prezentował przez lata. Natomiast coraz częściej Panie i Panowie decydują się na wybór pierścionka z konkretnym kolorem i symboliką, co za tym idzie sięgamy po naturalne kamienie tj. szmaragd, topaz, cytryn, ametyst, a nawet czarny brylant. Złoty pierścionek z czarnym brylantem jest oststnimi czasy najbardziej porządanym dodatkiem.

Jedynym kamieniem jakiego nie powinno się komuś podarować są perły - pomimo że kojarzone są z bielą i niewinnością od lat uważane za kamień który przynosi bark szczęścia, lub rozpacz. Według przesądów perły powinnyśmy kupić sobie same, te otrzymane, zwłaszcza od mężczyzny, mają przynieść nieszczęście. Ale czy rzeczywiście perły przynoszą pecha? Jak to z przesądami bywa, można wybrać w co się wierzy.

Z całą pewnością niezależnie od tego który pierścionek wybierzesz – doda Ci on szykowności i elegancji, zresztą biżuterii nigdy nie jest zbyt dużo.