Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWANIE ROZMIARU  

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Szafir – klejnot znany i ceniony od wieków

» BLOG » Szafir – klejnot znany i ceniony od wieków


SZAFIR - KLEJNOT ZNANY I CENIONY OD WIEKÓW
Opublikowano 12.11.2021

Szafir - klejnot ceniony od wieków

Szafir, kamień o nieziemskim kolorze, bo przywodzącym na myśl niebo w pogodną noc, ceniono już w starożytności. O niebieskiej barwie szafiru decydują domieszki tlenków żelaza i tytanu.
Szafir zawsze uchodził za kamień o tajemnych i magicznych mocach. Miał ożywiać zmęczone ciało, zdejmować z człowieka zawiść i wiarołomstwo, wyzwalać od strachu. Jako kamień życzliwy ludziom niweczył zły wpływ gwiezdnych konstelacji. Używany w magicznych miksturach miał leczyć przeróżne choroby – od gorączki po ospę i dżumę, wzmacniać oczy i serce.

PIERŚCIONEK Z SZAFIREM

Pierścionki z szafirem, często w oprawie z diamentów, są chętnie wybierane jako znak zaręczyn. Kamień z baśni tysiąca i jednej nocy lśni zazwyczaj w pierścieniach i sygnetach, a także kolczykach i wisiorach, gdzie opromienia twarze i dekolty swym niebiańskim blaskiem.
Cena kamieni szlachetnych, a w tym szafirów, zależy w pierwszej kolejności od jakiści kamienia, jego barwy, wielkości i perfekcji szlifu. Szafiry niepoprawiane, o pięknej intensywnej barwie osiągają najwyższe ceny. Największą popularnością i najwyższymi cenami cieszą się oczywiście szafiry niebieskie.