Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWANIE ROZMIARU  

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Symbolika biżuterii

» BLOG » Symbolika biżuterii


SYMBOLIKA BIŻUTERII
Opublikowano 01.12.2021

Symbolika biżuterii

Wiele osób nie zastanawia się nad znaczeniem symboli w biżuterii, a jednak każdy wzór ma swoje ukryte znaczenie. Szczególnie złote, bądź srebrne naszyjniki i bransoletki typu celebrytki i kolczyki. Doskonałym prezentem może stać się również broszka, zawieszka, bądź spinki do mankietów,które będą odzwierciedlały charakter noszącej jej osoby.

KSZTAŁT BIŻUTERII MA ZNACZENIE

Kwadrat symbolizuje to, że mamy już dom, stabilizację (tzw. cztery kąty) i czujemy się w nim dobrze.
Kształt gwiazdy to symbol spełniających się marzeń. Zakładając np. celebrytkę złotą na rozmowę o pracę pokazujemy, że jesteśmy pewni sukcesu i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
Zawieszki i kolczyki w kształcie trójkątów mają kilka znaczeń w zależności od sposobu usytuowania figury. Jeśli wisiorek będzie ustawiony wierzchołkiem ku górze symbol będzie dodawał nam energii i pokaże, że nie boimy się nawet najtrudniejszych wyzwań. Gdy jednak wierzchołek skierowany jest ku dołowi ma nam to zapewnić poczucie spokoju i bezpieczeństwa.
Obdarowując bliską osobę np. złotymi kolczykami z łapaczem snów, bądź koniczynką życzymy jej powodzenia i szczęścia. Jeżeli chcemy życzyć komuś długiego życia powinniśmy wybrać np. łańcuszek złoty z symbolem drzewa życia. Natomiast symbol motyla to odrodzenie, nowy początek. Złote kolczyki z motywem motyla będą idealnym upominkiem po zakończeniu ciężkiego okresu w życiu,bądź uczczeniem ważnego wydarzenia, które zmieniło nasze życie.
Serce to dość oczywisty symbol, który mówi o naszej miłości. Doskonale sprawdzi się w formie zawieszki srebrnej, bądź złotej. Pierścionek zaręczynowy z tym motywem na pewno wzruszy naszą wybrankę.
Paniom, które chcę od mężczyzny stabilizacji proponujemy wręczyć swoim partnerom złotą zawieszkę ,bądź spinki do mankietów z kotwicą. Jest ona właśnie symbolem ostoi i stabilizacji, co więcej kotwica przywołuje poczucie bezpieczeństwa i pewności. Jej symbol może zawierać również złoty nieśmiertelnik lub złota bransoleta.
Czasami bywa jednak tak, że chcemy by symbol, który chcemy przekazać bliskiej osobie nie był widoczny dla oczu innych ludzi. Proponujemy wtedy na np. złotej obrączce, pierścionku, bądź bransoletce z blaszką wygrawerować motyw, który nas interesuje. Subtelne ukryta koniczynka na zapięciu złotego łańcuszka może przynosić szczęście o którym nawet nie wie jej właściciel.