kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Zaręczyny w obecności rodziny

ZARĘCZYNY W OBECNOŚCI RODZINY

Zaręczyny w obecności rodziny

Zdecydowanie wybór miejsca na zaręczyny zależy od mężczyzny. To on przygotowuje od podstaw plan na ten szczególny dzień. W obecnych czasach często pary decydują wspólnie o miejscu i rodzaju zaręczyn. Jedni wybierają intymną atmosferę we dwoje inni decydują się na zaproszenie szerszego grona znajomych lub rodziny. W celebrowaniu zaręczyn z rodziną warto poznać kilka wskazówek. Jak zatem powinny wyglądać zaręczyny z rodzicami?

Tradycyjne zaręczyny z rodzicami - jak powinny wyglądać?

W dawnych czasach nie można było wyobrazić sobie zaręczyn bez zgody rodziców. W obecnych czasach również większość par zostaje wierna tradycji i w tym ważnym wydarzeniu pytają o głos rodziny. W takiej sytuacji, zanim mężczyzna poprosi kobietę o rękę, udaje się na spotkanie z jej rodzicami, by formalnie zapytać ich o zgodę. Dopiero potem wyciąga pierścionek w jej stronę.
Przede wszystkim zaręczyny powinny odbywać się w domu przyszłej panny młodej. Elegancko ubrany mężczyzna z zamiarem proszenia o rękę powinien zadbać również o podarunek dla rodziców. Dla ojca najlepszym prezentem będzie butelka alkoholu natomiast dla mamy bukiet kwiatów. Te symboliczne podarunki w zupełności wystarczą i nie ma konieczności obdarowywania droższymi prezentami. Po przywitaniu się i krótkiej rozmowie można przedstawić „przyszłemu teściowi” swoje zamiary i poprosić o rękę jego córki. Po jego zgodzie warto uklęknąć przed ukochaną licząc na jej zgodę i symboliczne „TAK”.

Nowoczesne zaręczyny z rodzicami - jak powinny wyglądać?

Obecnie młode pary odbiegają od tradycyjnej formy zaręczyn „z rodzicami” i wybierają samodzielne spotkanie na romantyczne zaręczyny. Gdzie pierścionek zostanie już wręczony organizują przyjęcie dla rodziców z obu stron lub w szerszym gronie bliższej rodziny i na spotkaniu dzielą się nowiną o zaręczeniu. Ta forma jest bardziej nowoczesna i znacznie odbiega od tradycji z lat ubiegłych.