kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Oszlifowany diament

OSZLIFOWANY DIAMET

Oszlifowany diament

Oszlifowany diament to nic innego niż brylant. To właśnie o nich marzy każda kobieta i biżuteria z brylantami jest najbardziej pożądana na całym świecie już od wieków. Czy oszlifowane diamenty są drogie? Czy bardzo różnią się od zwykłych diamentów?

Oszlifowane diamenty, czyli brylanty
Wiele osób zapytanych o różnicę między diamentami, a brylantami odpowie, że jest to to samo. Nic dziwnego, na pierwszy rzut oka te dwa szlachetne kamienie nie różną się niczym. Są to jednak dwa różne kamienie i chociaż łączy je wspólna podstawa różnicę mogą zauważyć znawcy biżuterii. Diament jest nieoszlifowanym kamieniem, bardzo rzadko spotykany, który posiada naturalnie średni połysk, a często też matową powierzchnię. Dopiero po odpowiednio przeprowadzonej obróbce diamentu i ich oszlifowaniu nabierają często okrągłej formy i niesamowitego blasku. Ich cena jest więc połączeniem wartości samych diamentów, jak i pracy, jaką trzeba włożyć w uzyskanie idealnie krystalicznego, błyszczącego kamienia. Oszlifowane diamenty, czyli brylanty, wykorzystuje się w biżuterii aby nadały złocie jeszcze więcej blasku.

Oszlifowane diamenty – ile kosztują pierścionki z brylantem?
Kamień który wprawiany jest do pierścionka ma wpływ na cenę. Duże znaczenie ma wielkość oprawionego kamienia w pierścionku oraz ilość. Jeśli wykorzystany kamień jest bardzo drobny, zaś oprawa pierścionka klasycznie złota i drobna, cena pierścionka będzie wynosiła kilkaset złotych. Jeśli jednak pierścionek zdobią oszlifowane diamenty w większej ilości lub nawet jeden, ale duży, można się spodziewać, że będzie kosztował minimum kilka tysięcy złotych.