kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Po jakim czasie się oświadczyć?

PO JAKIM CZASIE SIĘ OŚWIADCZYĆ?

Po jakim czasie się oświadczyć

Na odpowiedni czas na zaręczyny nie ma reguły. Jest indywidualna sprawa każdej pary i przede wszystkim mężczyzny. Po jakim czasie się oświadczyć? Od czego to zależy? Czy istnieje określenie terminu w którym jest za wcześnie albo za późno? Poniżej kilka przydatnych wskazówek na pytanie po jakim czasie się oświadczyć.

WZÓR NA OŚWIADCZYNY

Naukowcy stworzyli wzór pozwalający obliczyć idealny wiek na zaręczyny.

WIEK = (N - P) x 0,386 + P

N – wiek, w którym najpóźniej chcesz wziąć ślub

P – wiek, w którym najwcześniej zaczynasz myśleć o stałym związku

Przykład:

Wiek = (30 - 20) x 0,386 + 20 = 10 x 0,386 + 20 = 3,86 + 20 = 23,86

Czyli około 24 lat.

Oczywiście wzór na idealny moment na zaręczyny nie może być traktowany poważnie. Decyzja o tym, po jakim czasie się oświadczyć, powinna wiązać się z tym, jak dobrze znasz kobietę i jak długo trwa związek. Często kolejnością zaręczyn jest ślub. Weź pod uwagę czy jesteś na niego gotowy. Zaręczyny to kolejny etap w związku dlatego nie powinien być odkładany w nieskończoność. Działa to na Twoją niekorzyść i świadczy o niedojrzałości do poważnego związku.

Jeśli zastanawiasz się, po jakim czasie się oświadczyć, daj szanse uczuciom. Jeśli poczujesz że to właśnie ten moment zrób to byle świadomie. Zbyt szybki ślub nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej w pierwsze miesiące związku poświęćcie na poznanie się i poznanie swoich zamiarów. Warto też poruszyć tematy które zweryfikują czy faktycznie jesteście do siebie dopasowani.