kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

MENU
BLOG Zaręczyny ile przed ślubem?

ZARĘCZYNY ILE PRZED ŚLUBEM?

Zaręczyny ile przed ślubem

Tyle ile związków tyle teorii na temat zaręczyn i ślubu. Niektóre związki przez całe życie nie odczuwają potrzeby zawarcia małżeństwa i doskonale czują się w luźniejszej relacji. Inni zaś bardzo szybko planują wspólne życie i nie wyobrażają sobie życia bez ślubu. Ile przed ślubem powinny się odbyć zaręczyny, tak aby mieć czas na organizację wesela, lub w niektórych przepadkach tylko wizyty w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego?

Ślub cywilny
Jeśli chodzi o ślub cywilny, czy wizytę w Urzędzie Stanu Cywilnego, nie ma konieczności odległych w czasie zaręczyn. Chcąc zawrzeć związek małżeński należy miesiąc i jeden dzień przed planowanym ślubem złożyć wniosek w swoim Urzędzie. Tyle czasu musi minąć od złożenia tam dokumentu, w którym oświadcza się, że nie ma przeciwwskazań do tego, by przyszli małżonkowie mogli stanąć na ślubnym kobiercu.

Ślub kościelny
Ślub kościelny zazwyczaj jest bardziej skomplikowany i wymaga większej ilości formalności. Ile przed ślubem trzeba udać się do księdza? Najlepiej zrobić to kilka miesięcy przed zaplanowanym terminem ślubu. W tym przypadku warto nie zwlekać z wizytą w Kościele. Często w większych parafiach terminy weekendowe są oblegane i może okazać się że wybrana przez Was data będzie już zajęta. W takim przypadku najlepiej rok wcześniej zarezerwować termin który wybraliście. Oprócz tego, że do kancelarii trzeba dostarczyć świadectwa chrztu i bierzmowania, należy również odbyć nauki przedmałżeńskie. W Polsce obowiązuje ślub konkordatowy, dlatego niezbędne jest również złożenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wejścia w związek małżeński.