kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Czy przekłucie uszu boli?

CZY PRZEKŁUCIE USZU BOLI?

Czy przekłucie uszu boli?

Od najmłodszych lat wszystkie dziewczynki chcą jak najszybciej zacząć nosić biżuterię. Nic dziwnego piękne błyszczące wzory zauroczą każdego bez względu na wiek. Jednak często piękno wiąże się z poświęceniem i odrobiną bólu. Tak jest i w przypadku kolczyków – ich noszenie poprzedzone jest niezbyt przyjemnym zabiegiem. Czy przekłucie uszu boli?

Czy przekłucie uszu boli? Co na to wpływa?
Na ból ma wpływ kilka czynników. Najważniejszym i pierwszym jest miejsce w którym chcemy nosić kolczyk. Najbardziej bolesną formą i problemową jest chrząstka. Wiąże się nie tylko z większym dyskomfortem, ale i ryzykiem powstania powikłań. Ma to związek z budową tkanki. U niektórych osób chrząstka nie jest gruba dlatego łatwiej i przyjemniej jest przebić tam dziurkę, natomiast w przypadku grubszej chrząstki zabieg może być bolesny i rana będzie goić się dłużej.

Płatek ucha to najmniej bolesny punkt do przekłucia na całym ciele. Piercing tego miejsca to najpowszechniejszy zabieg i wykonuje się go nawet najmłodszym dziewczynką. Precyzyjnie przygotowane i nowoczesne narzędzia pozwalają w bezproblemowy sposób przebić płatek w sposób porównywalny do uszczypnięcia. Oczywiście warto mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny i u niektórych może wystąpić większy ból, dlatego lepiej przygotować się psychicznie na ten krótki zabieg.

Gdzie wykonać przekuwanie uszu?
Uszy możemy przekłuć w profesjonalnym salonie piercingu. Zawodowy piercer, który specjalizuje się w przebijaniu różnych części ciała, szybko wykona dziurkę na kolczyk. Zabieg trwa kilka minut. W niektórych salonach fryzjerskich również świadczone są usługi przekuwania uszu. Przed wyborem miejsca warto upewnić się, że panuje tam czysta i zdezynfekowana atmosfera. Miejsce gdzie możemy przekłuć uszy powinno być przez nas prędzej sprawdzone, lub polecone.