kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

Jubiler Goldrun BLOG Kto kupuje obrączki?

KTO KUPUJE OBRĄCZKI?

Kto kupuje obrączki ?

Ślubne wydatki przyprawiają o zawrót głowy nie jedną młodą parę. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia również nie trwają krótko. Zazwyczaj przyszłe małżeństwa mogą liczyć na pomoc ze strony rodziców jak i wybranych świadków. Są jednak rzeczy których nikt za nich nie załatwi. Do jednych z nich należy zakup i wybór obrączek ślubnych. Jednak przy podejmowaniu tej decyzji pojawia się następujące pytanie: Kto kupuje obrączki?

Kto kupuje obrączki ślubne – para młoda czy świadkowie?

Często młode pary nie znają tradycji ślubnych dlatego też mogą zastanawiać się czy obowiązek zakupu obrączek na pewno leży w ich interesie. Nie ma jednak wątpliwości do tego kto kupuje obrączki – jest to oczywiście nowa para. Świadkowie często są jednymi z najbliższych osób dla młodej pary jednak mimo znajomości nie znają rozmiarów ani upodobań narzeczonych. Zakupem obrączek zajmują się sami nowożeńcy. Przyszły pan młody odpowiada za odbiór i trzymanie obrączek do dnia ślubu, w którym przekaże je świadkowi bezpośrednio przed ceremonią. Kwestie finansowe kto kupuje obrączki ślubne są często podzielone w dzisiejszych czasach. Zależy to od samej pary czy dzielą ten wydatek połowicznie czy tylko mężczyzna bierze udział.

Kto kupuje obrączki i kto za nie płaci?

Zgodnie z tradycją, przyszły pan młody odpowiada również za płacenie za obrączki. Jednak w dzisiejszych czasach para sama decyduje czy chcą na równo podzielić wydatek kupowania obrączek czy obrączki kupuje tylko sam Pan Młody. Często rodzice pomagają młodym w wydatkach i to oni dają pieniądze na zakup obrączek. Jednak nie jest to najważniejsze kto kupuje obrączki. Młoda para powinna razem odwiedzać salony jubilerskie i wybrać model który skradnie ich serca i z dumą będą nosili obrączki na palcach.