kontakt@goldrun.pl | 690-688-256 | Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% 

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Na której ręce nosi się obrączkę?

NA KTÓREJ RĘCE NOSI SIĘ OBRĄCZKĘ?

Na której ręce nosi się obrączkę ?

Myśląc o ceremonii ślubnej, młode pary często stawiają sobie mnóstwo pytań, aby upewnić się w swoich przekonaniach i aby ten wyjątkowy dzień nie przyniósł kilka niepotrzebnych pomyłek. Jednym z sprawdzanych pytań jest na której ręce nosi się obrączkę?

Prawa czy lewa? Na którą rękę zakłada się obrączkę?
Wracając do starożytności obrączkę zakładano na palec lewej dłoni. Wierzono wówczas, że znajdująca się w dłoni żyła prowadzi prosto do serca. W obecnych czasach niektóre z Państw pozostają wierne tym przekonaniom i we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Włoszech, Brazylii, Meksyku, USA, Kanadzie, Egipcie i Turcji nadal obrączkę zakłada się na lewą dłoń.
W Polsce jednak ta tradycja dawno przestała obowiązywać i w dzisiejszych czasach obrączkę nosimy na prawej dłoni.

Najczęściej zadawane pytania dotyczą ręki na której nosi się obrączkę, jednak wydaje się że ważniejszą sprawą jest również palec na którym nosimy obrączkę. Bez zastanowienia jest to serdeczny palec. O ile obrączkę ze względów pracy lub wygody można przełożyć na lewą dłoń, palec powinien zostać bez zmiany. Podsumowując temat na którą rękę zakła się obrączkę w naszym kraju pozostaje od dawna palec serdeczny prawej ręki.