Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU
Rubin

Od delikatnego różu po głębokie odcienie burgunda. Jeżeli szukamy pięknego czerwonego kamienia, to rubin jest idealnym wyborem. Dzięki swojej twardości, trwałości, połyskowi i rzadkości jest najbardziej pożądanym.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Rubin po diamencie jest wraz z szafirem najtwardszym minerałem. Nazwa rubin pochodzi z łacińskiego określenia intensywnej, czerwonej barwy: ruber. Jest to kamień szlachetny z odmiany tlenków, bardzo rzadko występującą odmianą korundu.

Przez swoją barwę – rubin – kojarzony jest z krwią i życiem, wzmacnia serce i przywraca siły. Jest symbolem miłości. Noszony jako amulet -chroni przed złem i przynosi szczęście, w szczególny sposób chroni właściciela.

HISTORIA RUBINU

Przez swoją barwę rubin kojarzony jest z krwią i życiem. Nazywano go „królem klejnotów” „matką klejnotów” czy „kwiatem wśród kamieni” . Wschodnia mitologia mówi o rubinie jako o kropli krwi z serca Matki Ziemi. Częste zjawisko w rubinach to pojawiająca się gwiazda. Birminska legenda z kolei mówi o smoczycy o imieniu Naga, która zniosła trzy jaja. Z pierwszego wykluł się Pyusawti – król Birmy, z drugiego Cesarz Chin, a z trzeciego wszystkie rubiny na świecie

RUBIN W PIERŚCIONKACH ZARĘCZYNOWYCH

Pierścionki zaręczynowe z rubinem kojarzą się ze szlachetnym stylem retro. Czerwony kolor przypisywany jest od wieków miłości i namiętności, więc rubin jako kamień w tym odcieniu jest idealnym wyborem w kontekście zaręczyn. I najważniejsze - rubin jest uznawany za kamień wierności oraz trwałości uczuć. Lepszego amuletu chyba nie można więc sobie wymarzyć.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem są na pewno mniej popularne niż te z brylantem, dlatego cenione są za unikatowość i oryginalność. Największym zainteresowaniem cieszą się pierścionki zaręczynowe z rubinem o silnej, czerwonej barwie. To tak zwana "czerwień krwi gołębiej" - bardzo poszukiwana w jubilerstwie.

Najczęściej spotykanym połączeniem w pierścionkach zaręczynowych jest znajdujący się centralnie rubin w oprawie brylantów. Dodatkowo czerwona barwa jest pięknie podkreślana przez złotą oprawę.

40 ROCZNICA ŚLUBU - RUBINOWE GODY

Rubinowe gody łączą w sobie bogactwo wspólnych doświadczeń, radosnych chwil i życiowych burz. 480 wspólnych miesięcy to wielkie święto miłości, która zasługuje na szlachetną oprawę. Oczywiście można zasugerować się nazwą i kupić żonie piękne rubinowe kolczyki, wisiorek z rubinem czy nawet odświeżyć zawarte przed laty zaręczyny nowym pierścionkiem z oprawionym rubinem.

RUBIN W BIŻUTERII GOLDRUN

Złotnicy Goldrun wydobywają z rubinów całe ich naturalne piękno, aby tworzyć zachwycającą, niepowtarzalną i wyjątkową biżuterię.

Rubin w biżuterii komponuje się zachwycająco z żółtym i białym złotem. Nabiera szczególnego blasku w towarzystwie innych kamieni szlachetnych najczęściej brylantów. Jako pojedynczy klejnot wyraziście i płomiennie zachwyca swą czerwoną barwą.

W naszej ofecie znajdą Państwo szeroką gamę produktów z naturalnym rubinem: pierścionki z rubinem, kolczyki, wisiorki.

Wg przeróżnych podań i legend, rubiny mają zbawienny wpływ na nasze serce i układ krążenia, a poza tym zapewniają nam ochronę majątku, według innych działając pobudzająco na naszą odwagę i waleczność.

Strzelce są urodzonymi optymistami i ekstrawertykami. Lubią nawiązywać nowe znajomości i realizować marzenia – ich żywe dążenie do celu wspierają minerały takie, jak rubin – pobudza krążenie i skłania do działania.

Kamień osobisty, nazywany również kamieniem urodzenia, to talizman, z którym warto iść przez życie. Jego moc chroni przed złą energią, wzmacnia zdrowie, poprawia pewność siebie, a nawet przyciąga miłość.

JAK CZYŚCIĆ BIŻUTERIĘ Z RUBINEM?

Rubin to piękny kamień szlachetny, ale jak o niego dbać i jak go czyścić? Najprostszym sposobem jest użycie ciepłej wody z mydłem i miękkiej ściereczki. Jest to całkowicie bezpieczny sposób aby wyczyścić ten kamień, ponieważ jest to jeden z najtwardszych kamieni szlachetnych. Jeśli nie masz absolutnej pewności, że Twój rubin jest w 100% naturalny, zalecamy trzymanie się z dala od myjek parowych i ultradźwiękowych.

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ Z RUBINEM?

Podobnie jak w przypadku wszelkiej biżuterii, przechowuj każdy element w osobnym pudełku, a najlepiej w etui, lub w pudełku, który zapobiega ocieraniu się lub drapaniu przedmiotów. Pamiętaj, że rubin może porysować inne twoje kamienie szlachetne! Jak zawsze zdejmuj biżuterię przed ćwiczeniami, pracami domowymi lub stosowaniem jakichkolwiek agresywnych środków chemicznych. Gdy nie są używane, upewnij się, że Twoje rubiny są trzymane z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego światła słonecznego.