Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU
Szafir

Szafiry mogą przybierać kolory od lazurowego błękitu po czarny. Mogą być bezbarwne ale mogą też przyjąć każdy odcień występujący na ziemi. Na świecie najbardziej pożądane są szafiry w odcieniu bławatka (błękit kaszmirski) pochodzące z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Szafir - bardzo twardy minerał z gromady tlenków – niebieska odmiana korundu czyli najtwardszego kamienia występującego naturalnie – zaraz po diamencie. Z reguły niebieski, często spotykany jest w innych barwach – wszystkich z wyjątkiem czerwonej. Zawdzięcza je domieszce żelaza lub tytanu.

Niebieski to najczęściej występująca barwa wśród szafirów. Ich barwa różni się odcieniem – od głębokiego granatu, przez fiolet, lazur wpadający w zieleń, aż po jasny błękit. Wszystko zależy od miejsca wydobycia oraz składu chemicznego kamienia.

HISTORIA SZAFIRU

Szafiry są wydobywane i wyceniane począwszy od IXw przed naszą erą. Szafirami w dawnych czasach nazywane były wszystkie kamienie naznaczone głęboką, niebieską barwą. Dopiero w XIX stuleciu nazewnictwo to zostało zawężone i zaczęło obejmować tylko kamienie o określonym składzie chemicznym. W takiej postaci szafir odznacza się cennymi właściwościami jeśli chodzi o minimalizowanie lub eliminację niektórych dolegliwości i schorzeń.

Szafir to bliski kuzyn rubinów. Te kamienie szlachetne całkowicie różnią się kolorem, to pochodzą z jednej korundowej rodziny.

Największy słynny szafir gwiaździsty to "Gwiazda Indii" o masie 536 kt, czyli ok. 10 dag.

SZAFIR W PIERŚCIONKACH ZARĘCZYNOWYCH

Jeśli chcesz, żeby Twoja wybranka poczuła się naprawdę wyjątkowo w dniu zaręczyn, to wybierz dla niej pierścionek zaręczynowy z szafirem. Szafir doskonale łączy w sobie chłodną elegancję z dostojną głębią. Starożytni egipcjanie wierzyli, że szafiry są kamieniami prawdy oraz sprawiedliwości.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że kamień ten symbolizuje skromność oraz wierność, dlatego pierścionek zaręczynowy z szafirem z całą pewnością uraduje każdą, nawet najbardziej wymagającą kobietę.

W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko klasyczne pierścionki zaręczynowe z szafirem, ale także biżuterię z szafir jako centralnym kamieniem w otoczeniu brylantów zapewniających blask i nowoczesność. Pierścionki wykonujemy z białego lub żółtego złota w zależności od modowych upodobań przyszłej żony, dopasujesz pierścionek do jej stylizacji.

45 ROCZNICA ŚLUBU - SZAFIROWE GODY

45 rocznica ślubu to inaczej szafirowe gody. Nazwy poszczególnych rocznic małżeńskich zostały wymyślone w XX wieku. Mianowicie im związek małżeński ma dłuższy staż, tym nazwa odnosi się do bardziej trwałego i szlachetniejszego materiału.

Co kupić na 45 rocznicę ślubu? Pierścionek z szafirami? Szafirowe kolczyki? W ofercie Jubilera Goldrun znajdą Państwo szeroką gamę produktów z naturalnym szafirem.

SZAFIR W BIŻUTERII GOLDRUN

Złotnicy Goldrun wydobywają z szafirów całe ich naturalne piękno, aby tworzyć zachwycającą, niepowtarzalną i wyjątkowoą biżuterię.

Szafir w biżuterii komponuje się zachwycająco z żółtym i białym złotem. Nabiera szczególnego blasku w towarzystwie innych kamieni szlachetnych najczęściej brylantów. Jako pojedynczy klejnot wyraziście i płomiennie zachwyca są granatową barwą.

W naszej ofecie znajdą Państwo szeroką gamę produktów z naturalnym szafirem: pierścionki, kolczyki, wisiorki.

Szafir dobroczynnie wpływa na sen – minimalizuje kłopoty z zaśnięciem i nocnym budzeniem się. Nie bez znaczenia jest też pozytywny wpływ tego kamienia na aparat wzrokowy oraz na mankamenty skórne, opuchlizny i infekcje.

Na uwagę zasługuje również znaczenie symboliczne, jakie niesie ze sobą szafir. Noszony jako talizman ma być dostarczycielem prawdziwej mocy, szczęścia, energii do działania oraz duchowego wsparcia. Ma też zapewniać pomyślność w miłości oraz wspierać swojego właściciela w podejmowaniu właściwych wyborów i w odważnym dążeniu do celu. Pomaga rozpoznać obłudę i fałsz, a zamiast tego kieruje na właściwą życiową drogę.

Kamień osobisty, nazywany również kamieniem urodzenia, to talizman, z którym warto iść przez życie. Jego moc chroni przed złą energią, wzmacnia zdrowie, poprawia pewność siebie, a nawet przyciąga miłość.

JAK CZYŚCIĆ BIŻUTERIĘ Z SZAFIREM?

Jeżeli biżuteria z szafirem wykonana jest ze złota lub patyny, bez obaw można zamoczyć się w ciepłym roztworze wody z dodatkiem płatków mydlanych. Następnie należy ją dokładnie opłukać tak, aby resztki mydła na niej nie pozostały. Po wypłukaniu biżuterię trzeba dokładnie osuszyć. Najlepiej wykorzystać to tego miękką bawełnianą ściereczkę.

Czyszczenie biżuterii z szafirem nie należy do trudnych. Trzeba jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach, aby cieszyć się biżuterią piękną, lśniącą i przede wszystkim zawsze idealnie czystą. Warto więc dbać o to, aby pierścionki, wisiorki czy kolczyki z nim zawsze zachwycały doskonałym wyglądem.

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ Z SZAFIREM?

Zawsze zdejmuj biżuterię na czas wykonywania czynności, które mogą nieść większe niż normalne ryzyko uszkodzenia biżuterii. Pamiętaj, że środki chemiczne wykorzystywane do utrzymania czystości w domu czy też chlor stosowany powszechnie w basenach, mogą uszkodzić każdy cenny kamień. Zakładaj biżuterię zawsze dopiero po zastosowaniu balsamów i perfum. Niestety kosmetyki stosowane na biżuterię mogą znacząco przyczynić się do utraty jej blasku i zmatowienia.

Nieużywane kamienie szlachetne najlepiej przechowywać w miękkich woreczkach lub pudełeczkach wyłożonych miękką tkaniną, najlepiej w osobnych przegródkach. Do właściwego dbania o biżuterię przydatna jest też wiedza, że twardsze kamienie mogą rysować miękkie kamienie więc noszone jednocześnie lub przechowywane obok siebie mogą wzajemnie się niszczyć.