kontakt@goldrun.pl        Obrączki RABAT do -35%  Zapraszamy

MENU
Planer ślubny


Planowanie ślubu i wesela jest zwykle sporym wyzwaniem ze względu na ilość spraw i zadań, których musimy dopilnować, aby uroczystość przebiegła dokładnie tak, jak marzyliśmy. Niezależnie od tego, czy będzie to przyjęcie kameralne, czy duża impreza, jako przyszła para młoda musimy wykazać się dobrymi zdolnościami organizatorskimi, dużą ilością cierpliwości i wolnego czasu.

 Tak, to prawda jesteście zaręczeni Gratulacje! Pierwsze świętowania za Wami, czas więc zabrać się za przygotowania do ślubu


Planer ślubny
to narzędzie, które ma pomóc w organizacji ślubu i wesela. To pomocnik pary młodej, dzięki któremu można mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy. Umożliwia również uporządkowanie wszystkich formalności, spraw do załatwienia, co znacząco ułatwia przygotowania.
...
Najlepiej jeśli planer ślubny będzie nie tylko wygodny w obsłudze i praktyczny, ale i ładny. Może bowiem stanowić wspaniałą pamiątkę, do której będziemy wracali latami i przypominali sobie wszystkie szczegóły planowania tego ważnego dnia.

 

ZAPROSZENIA

Dokładna lista gości weselnych
Wybór projektu zaproszeń
Znaczki i koperty
PIELĘGNACJA

Fryzjer
Kosmetyczka
Makijażystka

FOTOGRAFIA, VIDEO I MUZYKA

Fotograf i Kamerzysta

Zespół, DJ czy może wodzirej ?

KWIATY

Kwiaty dla Panny Młodej
Kwiaty na ozdoby sali i kościoła
Kwiaty dla druchen
AUTO ŚLUBNE

Wybór samochodu
Wybór dekoracji auta weselnego
Pożyczone czy własne ?
UBRANIA

Suknia ślubna Panny Młodej
Garnitur Pana Młodego
Dodatki
SALA I MENU

Wybór sali
Dobranie odpowiedniego menu
Zamówienie tortu weselnego
DODATKOWE

Pierwszy taniec
Podziękowania dla rodziców i gości
Zabawy weselne

Wydatki rodziny Panny Młodej:

– suknia ślubna
– dodatki do sukni ślubnej
– zakup i rozesłanie zaproszeń
– opłata mszy
– przyjęcie weselne
– wynajęcie kamerzysty i fotografa

Wydatki rodziny Pana Młodego:

– garnitur ślubny
– dodatki do garnituru ślubnego
– wynajem samochodu
– zakup obrączek
– wiązanka dla Panny Młodej
– dekoracje Kościoła i sali weselnej
– wynajęcie orkiestry lub D-ja
– zakup alkoholu


Urząd Stanu Cywilnego

 • odpis aktu urodzenia
 • sporządzenia aktu małżeństwa
 • dokument potwierdzający brak przeciwwskazań
 • dokument umożliwiający ślub poza granicami kraju
 • przyspieszenie terminu ślubu cywilnego
 • muzyka w trakcie uroczystości

Opłaty kościelne

 • kurs przedmałżeński
 • opłata za zapowiedzi przedślubne
 • opłata za ślub
 • opłata za organistę
 • dekoracja kościoła na ślub

Opłata za stroje panny młodej i pana młodego

 • suknia ślubna
 • garnitur
 • dodatki dla panny młodej (buty, biżuteria, dodatki do włosów, bukiet, welon)
 • dodatki dla pana młodego (mucha/krawat, skarpetki, buty, pasek)
 • fryzura ślubna i makijaż ślubny

Koszt wesela

 • opłata za jednego gościa
 • tort weselny
 • księga pamiątkowa
 • prezenty dla gości weselnych ,
 • alkohol
 • napoje
 • zespół muzyczny
 • barman
 • zawieszki na alkohol
 • zaproszenia
 • obrączki
 • fotograf ślubny
 • kamerzysta

Wnętrze planera zawiera moc informacji na temat motywów ślubnych, gotowe listy pytań do podwykonawców ślubnych z miejscem na odpowiedzi, listy zadań dla Ciebie i bliskich, wstępną i ostateczną listę gości, a także miejsce na organizację Twojego budżetu weselnego.
...
Planer ślubny ma za zadanie jak najbardziej ułatwić organizację ślubu i wesela. Para Młoda powinna zapisywać w nim jak najwięcej informacji związanych z ich dniem.
...
Planer ślubny pomoże ustalić dokładny budżet weselny. Narzeczeni mogą zapisywać wydatki – bieżące i przyszłe. To bardzo przydatne biorąc pod uwagę że wesele to jedna z najdroższych imprez w życiu.
...
Rynek zapełniają różne planery ślubne od papierowych po online. Który jednak wybrać ? Papierowy organizer ślubny, często bardzo pięknie wygląda i może tworzyć niesamowitą pamiątkę. Niektóre są prostsze, inne bardziej złożone – stanowią połączenie poradnika, kalendarza, notatnika oraz pojemnej teczki, w której zgromadzicie wszystkie niezbędne dokumenty i umowy. Planer ślubny w wersji online pomoże wykonać wszelkie niezbędne obliczenia i zawsze możemy mieć go pod ręką. Istnieje również możliwość łatwego wykonania kopii, aby mieć pewność, że nie stracimy naszych danych.


10 Pomysłów na weselne oszczędności

Ślub i wesele zawsze oznaczają spore koszty. Przedstawiamy pakiet pomysłów dzięki którym zaoszczędzisz nie rezygnując z weselnych marzeń !

Przemyśl formę wesela. Zastanów się nad tym czy chcesz mieć mega duże wesele “na bogato” czy takie z luźniejszą formą i skromniejsze. Przemyśl na jakim przyjęciu Twoi goście będą bawili się lepiej. Zorganizowanie wesela z przepychem wcale nie oznacza, że będzie lepsza zabawa.Wesele nie oznacza nieskończonej liczby osób może odbyć się w cudownym miejscu i w bardziej intymny z najbliższymi Ci osobami.

Ślub nie musi być w sobotę. Koszty wesela zapewnie obniżą się jeśli wesele zostanie zorganizowane w inny dzień niż sobota. Wszyscy usługodawcy są mniej obłożeni w inne dni. To okazja aby ponegocjować cenę. Na pewno będą bardziej skłonni do tego w inne dni niż sobota. Wynajem sali ślubnej w czwartek czy też piętek lub w środku tygodnia z reguły kosztuje mniej niż w sobotę. 
Ślub poza sezonem. Sezon ślubny trwa w Polsce od maja do końca września, dlatego, organizując wesele w mniej oblegane miesiące, zyskamy dodatkowe argumenty negocjacyjne. Ślub zimą również może być magiczny i co najważniejsze wyjątkowy.
Zamiast poprawin - uroczyste śniadanie. Jeżeli masz wielu przyjezdnych gości i nie chcesz ich zostawiać samym sobie na drugi dzień i wypuścić głodnych do domu to świetnym sposobem jest zorganizowanie uroczystego śniadania z przyjemną muzyczką w tle. To świetna okazja do pożegnania gości oraz powspominania dobrej zabawy z dnia porzedniego.
Wypożyczenie lub uszycie sukni ślubnej. Żadna Panna Młoda nie chce oszczędzać na swojej sukni ślubnej. Jednak bardzo dobrym rozwiązaniem jest uszycie sukni ślubnej. Może być to dużo tańsze niż zakup nowej z salonu. Istnieje także możliwość odkupienia lub wypożyczenia sukni. Możecie znaleźć swoja wymarzoną suknię ślubną i to naprawdę tanio.
Garnitur z wyprzedaży, ubierz na inne oazje. Przyszły Pan Młody może wybrać garnitur z wyprzedaży, korzystając z licznych promocji urządzanych przez większość znanych sieciówek. Ponadto warto zaoszczędzić podwójnie, to znaczy wybrać taki garnitur, który będzie można nosić na inne specjalne okazje. Nie dość że wydasz mniej to dodatkowo zaoszczędzisz na przyszłość.
DJ zamiast wieloosobowej kapeli. Jeśli już decydujesz się na duże wesele, to zaproś dobrego DJ’a zamiast całego zespołu złożonego z kilku osób. Polecony DJ na pewno rozkręci fajną imprezę, a koszty będą o wiele mniejsze.
Własne alkohole zamiast barmana. Świetną alternatywą dla droższej obsługi barmańskiej jest zakup alkoholi, napojów i akcesoriów do robienia drinków. Goście napewno będą zaskoczeni różnorodnością napojów, a Wy zaoszcędzicie koszty barmańskie.
Do ślubu własnym lub rodzinym autem. Wypożyczenie samochodu to wielki wydatek, dltego warto zastanowić się czy w Waszej rodzinie macie krewnego lub przyjaciela, który chętnie pożyczy Wam piękne auto, którym z fasonem zajedziecie pod kościół i salę weselną.
Ozdoby i dekoracje. Często wybieramy ozdoby i dekoracje w sklepach detalicznych, a warto korzystać z hutrowni. Poza tym, nie warto wybierać wielu różnych dekoracji, ważne, żeby wszystko było spójne. Większość dekoracji możecie wykonać samodzielnie. Będą wyjątkowe. 

TARGI ŚLUBNE

Zazwyczaj targi ślubne odbywają się od października do marca. Jeśli planujecie wesele i ślub to świetny pomysł na wspólną organizację tego ważnago dnia. Targi odbywają się zarówno w dużych miastach jak i lokalnie. Warto śledzić internet co do dokładnych dat organizacji.

....

Targi ślubne to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób z ograniczonym czasem. Podczas jednego wyjazdu możemy zamówić wszystkie niezbędne usługi. W tym jednym miejscu mamy możliwość poznać cały rynek zajmujący się branżą ślubną a dodatkowo możemy zyskać dodatkowe rabaty organizowane właśnie na tym wydarzeniu. 

...

Jak przygotować się przed pójściem na targi ślubne ? Od czego zacząć?

Przede wszystkim ustalcie wspólnie strategię: czy idziecie ogólnie pooglądać i zaczerpnąć inspiracji czy też idziecie w konkretnym celu – znalezienia danych firm czy usług, wtedy skupicie się tylko na danych stoiskach, zaoszczędzając sobie czasu. Po drugie warto wziąć ze sobą notatnik i coś do pisania, na przykład, aby zapisać ważne informacje, wolne terminy czy ceny. Przyda się też jakaś gotówka, bo może się okazać, że będziecie mieć okazję podpisania korzystnej umowy akurat na targach i będzie potrzebna zaliczka.


Chcecie poprosić gości weselnych o pieniądze zamiast prezentów ślubnych? Najprostszą metodą, unikającą krępującego tłumaczenia jest wpisanie tej treści w zaproszenie.

Poniżej nasza propozycja:

Pragnąc przełamać tradycje stare,
by nie mieć na przykład żelazek parę
i zaoszczędzić przemiłym gościom
łamania głów nad prezentów mnogością
podpowiadamy: mile widziany i bardzo wygodny
będzie bilecik ze znakiem wodnym„I że Cię nie opuszczę…”