Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Jak wybrać rozmiar pierścionka lub obrączki?
W
ielki dzień! Zaręczyny, wyjątkowy prezent czy ślub – wszystkie te okoliczności wiążą się z dodatkowym stresem. Warto zaoszczędzić sobie dodatkowych zmartwień jakim jest prawidłowy rozmiar naszego palca lub palca wybranki. Idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego to marzenie każdego mężczyzny, a
idealnie dobrany rozmiar pierścionka idealnie przylega do palca ukochanej i oszczędza jej myśl o zsunięciu się pierścionka z palca.Jeden rozmiar to 0,33 mm różnicy w średnicy pierścionka lub obrączki.
Właśnie dlatego tak ważny jest dokładny pomiar!
R
ozmiar pierścionka i obrączek

W obu tych przypadkach wybranie odpowiedniego rozmiaru przybiera inną formę. Wybór pierścionka zaręczynowego należy do zaangażowania mężczyzny, natomiast w przypadku obrączek para może przymierzyć i wybrać odpowiedni rozmiar.
Najważniejszym błędem którym popełniają klienci jest sugerowanie się rozmiarem pierścionka zaręczynowego w stosunku do wybranych obrączek. Rozmiar pierścionka i obrączki może się od siebie różnić. Przede wszystkim dzieje się tak dlatego iż pierścionek ma znacznie mniejszą szerokość niż obrączka i opór wkładania na palec jest inny

 
Rozmiar pierścionka zaręczynowego - łatwiejsze niż myślisz! 
Idealny pierścionek o odpowiednim rozmiarze to taki który nie zsuwa się z palca podczas mycia rąk oraz podczas ruchów dłonią, jednocześnie nie uciskając palca tworząc „fałdkę”. Przyjmuje się, że najlepszy rozmiar pierścionka to taki, który przechodzi z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca i luźno oplata jego nasadę. Przy zdejmowaniu kostka postawia lekki opór ale nie trzeba się z nią siłować.
....
Ważną rzeczą w wyborze pierścionka jest także jego szerokość. Delikatne pierścionki zazwyczaj są nieco węższe niż te masywniejsze. szeroka biżuteria z trudnością przechodzi przez kostkę, a jeśli jest za ciasna – może powodować odparzenia u nasady palca.
....
Sposoby na wymierzenie pierścionka zaręczynowego – zawsze w tajemnicy!
Najprostszym sposobem jest posiadanie biżuterii ukochanej. Jeśli mamy noszony przez nią pierścionek musimy udać się z nim do jubilera który pomoże nam określić rozmiar pierścionka. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, w której nie mamy dostępu do żadnego pierścionka. Wtedy warto poprosić o pomoc przyjaciółkę lub rodzinę naszej ukochanej. Mogą one znać rozmiar palca przyszłej narzeczonej lub też delikatnie podpytać i zdobyć te cenną informację. Jeśli jednak nie uda Ci się w 100% trafić z rozmiarem – bez obaw Jubiler Goldrun oferuje dopasowanie pierścionka tuż po oświadczynach.


Jeden rozmiar to 0,33 mm różnicy w średnicy obrączki lub pierścionka.

Wyróżnia się europejskie, brytyjskie i amerykańskie rozmiary pierścionków.

Rozmiary w tabelach jubilerskich zawsze podawane są w milimetrach.

Rozmiarówka brytyjska oznaczana jest literami.

Rozmiar palców na prawej dłoni jest różny od rozmiarów dłoni lewej.

W gorące i słoneczne dni rozmiar palca może zwiększyć się nawet o jeden rozmiar.

Rozmiar pierścionka lub obrączki może zmieniać się przy upływie czasu.


Obrączki to niewątpliwie biżuteria wybierana przez narzeczonych na całe życie. Warto zatem aby rozmiary były idealnie dopasowane i nie przeszkadzały nam w codzinnym użytkowaniu. Pamiętajmy że obrączkę nosimy na serdecznym palcu prawej ręki. Ma to wpływ na rozmiar. Z pozoru nasze dłonie, lewa i prawa na pierwszy rzut oka nie różnią się to w praktyce rozmiar palców dłoni lewej może różnić się od rozmiaru palców dłoni prawej.  
....
Zatem jak wybrać idealny rozmiar obrączki. Pierwszą podstawową kwestią jest wybranie się do jubilera i wymierzenie rozmiarów palców europejstą miarą jubilerską dla szerokości obrączek którą zamierzacie kupić. Szerokość obraczki ma wpływ na rozmiar. Im obrączka jest szersza tym opór przy wkładnaiu jest większy. Zwóćcie także uwagę na wnętrza obrączek. Soczewkowe będą wygodniejsze w użytkowaniu.
Przy zamówieniu internetowym bardzo dużą popularnością cieszy się miarka do mierzenia rozmiarów. Jest bardzo prosta w użyciu i pozwola w prosty sposób bez wychodzenia z domu określić rozmiar.
....
Pamiętaj! Na rozmiar palca wpływa kilka czynników takich jak temperatura, stres czy ciśnienie atmosferyczne. Jest to ważna informacja kiedy z zimnej temperatury na zewnątrz zmieniacie ją w cieplejszą w salonie jubilerskim, lub kiedy przymierzacie dużą ilość wzorników.Kobiety do 165cm wzrostu noszą zazwyczaj pierścionki oraz obrączki ślubne w rozmiarach od 9 do 12
, a najczęściej wybieranymi rozmiarami pierścionka zaręczynowego to od 10 - 14.

 

Bez obaw jeśli okaże się, że przed ślubem obrączka jest za luźna lub za ciasna. W większości naszych modeli możemy przeprowadzić korektę rozmiaru. Należy jednak pamiętać, że wszelkie korekty są usługami odpłatnymi.


Zapraszamy do Firmowych salonów jubilerskich Goldrun. W każdym z naszych salonów dostępne są miary jubilerskie którymi nasi wyszkoleni pracownicy zmierzą Państwu rozmiar palca oraz doradzą jaki powinien zostać wybrany. Pomogą również w wyborze obrączek i przedstawią najpopularniejsze trendy.