Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU
Nazwy rocznic ślubu


Czy wiedziałeś, każda rocznica ślubu ma swoją nazwę? Potocznie nazywamy ją "godami", a szósta rocznica ślubu nazywana jest cukrową? Dlatego pierwsza, druga czy też dziesiąta rocznica ślubu powinna być wyjątkowym dniem dla małżonków. Rocznice ślubu mają nieprzypadkowe nazwy- każda z nich odnosi się do tego, jak trwałe jest małżeństwo i symbolizuje więź między małżonkami. Im większy staż tym szlachetniejsza nazwa przypisana jest rocznicy.

1. Rocznica Ślubu – Papierowa

2. Rocznica Ślubu – Bawełniana

3. Rocznica Ślubu – Skórzana

4. Rocznica Ślubu - Kwiatowa lub Owocowa

5. Rocznica Ślubu – Drewniana

6. Rocznica Ślubu – Cukrowa

7. Rocznica Ślubu – Bełniana

8. Rocznica Ślubu - Spiżowa, Brązowa lub Blaszana

9. Rocznica Ślubu - Glinian

10. Rocznica Ślubu - Cynowa lub Aluminiowa

11. Rocznica Ślubu – Stalowa

12. Rocznica Ślubu - Płócienna, Jedwabna lub Lniana

13. Rocznica Ślubu– Koronkowa

14. Rocznica Ślubu - Kości słoniowej

15. Rocznica Ślubu – Kryształowa

OD 15 ROCZNICY ŚLUBU NAZWY POJAWIAJĄ SIĘ CO 5 LAT

20. Rocznica Ślubu – Porcelanowa

25. Rocznica Ślubu – Srebrna

30. Rocznica Ślubu – Perłowa

35. Rocznica Ślubu – Koralowa

40. Rocznica Ślubu – Rubinowa

45. Rocznica Ślubu – Szafirowa

50. Rocznica Ślubu – Złota

55. Rocznica Ślubu - Szmaragdowa lub Platynowa

60. Rocznica ślubu – Diamentowa

65. Rocznica ślubu – Żelazna

70. Rocznica ślubu – Kamienna

75. Rocznica ślubu - Brylantowa

PIERWSZA ROCZNICA ŚLUBU - PAPIEROWA

Dlaczego pierwszą rocznicę ślubu nazywamy papierową ? Nazwa godów papierowych symbolizuje więź która łączy nowo co pobranych małżonków. Jest ona delikatna, lekka i łatwo można ją rozerwać. Łączy się to z papierem który również nie jest stabilnym i trwałym materiałem. Mowa tu jedynie o stażu małżeństwa, która nie ma związku z łączącą parę miłością. Często symbolika brana jest z aktu małżeńskiego który dopiero niedawno został podpisany i nie zdążył jeszcze zakwitnąć.


Nie trudno zauważyć że im staż małżeństwa dłuższy, tym nazwa bardziej szlachetniejsza. Świadczy to przede wszystkim o zdobytym przez lata doświadczeniu, przeżytych wspólnie chwilach tych złych ale i też tych dobrych. Najcenniejsze nazwy zyskały 60-ta czyli Diamentowa i 75-ta czyli Brylantowa. Symbolika tych nazw często kojarzona jest z skarbnicą wiedzy jaką mają już małżonkowie po tylu wspólnie spędzonych latach małżeństwa. Najbardziej znane i świętowane wśród małżonków są tak zwane „złote gody”, które obchodzimy w dniu 50 rocznicy ślubu.


NAJPOPULARNIEJSZA ROCZNICA ŚLUBU - ZŁOTE GODY

Złote Gody czyli 50 rocznica ślub. Pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Określenie „złote” dla tej rocznicy nie jest przypadkowe. To bardzo szlachetna nazwa, która symbolizuje wysoką wartość, jaką osiąga pięćdziesięcioletnie małżeństwo.

CO KUPIĆ NA ROCZNICĘ ŚLUBU?

Najlepszym prezentem na rocznicę ślubu jest oczywiście biżuteria. W naszej kolekcji Goldrun znajdą Państwo wyjątkową biżuterię na każdą okazję oraz rocznicę ślubu. Jubiler Goldrun posiada biżuterię wykonaną z złota, srebra, a nawet tytanu. Oprawione kamienie naturalne, brylanty i cyrkonie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz prezent dla ukochanej osoby. Propozycje prezentu na rocznicę ślubu.

Ślub to najważniejsze wydarzenie w naszym życiu, nic dziwnego, że chcielibyśmy je przeżyć jeszcze raz. Częstym pomysłem wieloletnich małżeństw jest odnowienie przysięgi małżeńskiej i zakup nowych obrączek. Decyzja o odnowieniu przysięgi małżeńskiej należy tylko do Was. Możecie to zrobić w podeszłym wieku ale również kilka lat po ślubie lub przy świętowaniu każdej okrągłej rocznicy. Tylko od Was zależy ile razy odnowicie swoją przysięgę. Jeśli chcecie przeżyć tą wyjątkową chwilę jeszcze raz.