Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU
Jubiler Goldrun BLOG Rocznica ślubu

Czujesz, że minął dopiero miesiąc od czasu kiedy przed ołtarzem powiedzieliście sobie sakramentalne „TAK”, a tu minął już rok od waszego ślubu… Czas płynie nie ubłagalnie szybko, dlatego warto zdecydowanie wcześniej wybrać prezent na tę wyjątkową okoliczność.

Każdy mężczyzna na świecie, zadaje sobie pytania dot. nazwy kolejnej rocznicy oraz przesłania. Kiedy poznasz już nazwy poszczególnych rocznic ślubu oraz ich symbolikę, czas na dopasowanie odpowiedniego prezentu, czy też kamienia szlachetneg

Przygotowaliśmy poradnik, który udzieli wielu wyczerpujących odpowiedzi, a co więcej, przedstawi nieco historii i ciekawostek na temat rocznic ślubu.

Czy wiedziałeś, każda rocznica ślubu ma swoją nazwę? Potocznie nazywamy ją "godami", a szósta rocznica ślubu nazywana jest cukrową? Dlatego pierwsza, druga czy też dziesiąta rocznica ślubu powinna być wyjątkowym dniem dla małżonków. Rocznice ślubu mają nieprzypadkowe nazwy- każda z nich odnosi się do tego, jak trwałe jest małżeństwo i symbolizuje więź między małżonkami. Im większy staż tym szlachetniejsza nazwa przypisana jest rocznicy.

Znaczenie i nazwy rocznic ślubu.

Nazwy mają obrazować uczucie małżonków oraz staż ich związku. Nawiązują do czasu, który uszlachetnia związek, ale także każdego dnia wystawia go na próbę. Przez okres lat określa jego trwałość i wartości. Pamiętajmy że prawdziwa miłość przezwycięża wszystko i codzienne problemy małżeństw nie oznaczają końca świata.


Nazwa każdej kolejnej rocznicy ślubu jest zatem „trwalsza”: od pierwszej papierowej, po złotą, szmaragdową, czy diamentową, którą dostojni jubilacji świętują w sześćdziesiątą rocznicę przysięgi małżeńskiej.


Tradycja wręczania prezentu żonie na rocznicę ślubu sięga starożytności?
Już w Egipcie arystokraci wręczali kobietom pierścienie, wonne oleje lub inne kosztowności, a na pamiątkę palono kadzidło w świątyni. Podobnie było w Rzymie, gdy Patrycjusze świętowali rocznice ślubu ucztami, darami składanymi bogom oraz podarunkami.

Nie ma znaczenia którą rocznicę ślubu obchodzicie. Warto celebrować ją w ulubiony przez Was sposób. Każda jest wyjątkowa i wymaga eleganckiej i wyjątkowej oprawy.

Prezent na rocznicę ślubu powinien być wyjątkowy. Ta magiczna data przypomina o cudownej chwili i waszej miłości która będzie trwała do końca życia. W jakiej formie powinien być prezent na rocznicę ślubu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na wyjątkowy podarunek.

Zaskocz ponownie swoją żonę pierścionkiem z brylantem i przypomnij jej wyjątkowy moment zaręczyn od którego zaczęło się wasze wspólne życie. Na pewno będzie wzruszona i szczęśliwa. Przypomnij ten wyjątkowy moment w blasku kamienii naturalnych: brylantu, topazu, rubinu a nawet szafiru.

Prezent w postaci nowej obrączki. A może od dawna myślicie o nowych obrączkach ślubnych? Z biegiem czasu obraczki mogą nie wyglądać jak w dniu ślubu, a na przestrzeni lat pojawiają się nowe mode wzory które nie były znane kilka lat temu. Pomysł z obrączkami na okrągłą rocznicę ślubu napewno ożywi wspomnienia i nada rocznicy niepowtarzalnych emocji.

Wyraź swoją miłość wyjątkową, złotą biżuterią. Czasami wyraża ona więcej niż słowa "Kocham Cię". Dzięki swojej ponadczasowej wartości idealnie nadaje się na prezent dla żony. Złota biżuteria uwielbiana jest od wieków przez damskie grono, a symbole miłości w biżuterii w modzie pojawiają się od wielu lat i nie tracą popularności. Jakie jest najpiękniejsze święto miłości?
Od wieków uważano że jest to rocznica ślubu. Tak jak Walentynki obchodzi cały świat, tak małżonkowie celebrować mogą swój osobisty jubileusz. Każda rocznica ślubu to koralik do naszej bransoletki wspólnie przeżytych lat. Najczęściej świętujemy pierwszą drugą, piątą, dziesiątą i każdą kolejną okrągłą rocznicę ślubu, ale pamiętajmy także o tych mniej oficjalnych. To właśnie rocznica ślubu jest uwiecznieniem wspólnie przeżytych lat, a także emocji dna codziennego: problemów, sprzeczek, radości, szczęścia. Obdarowując prezentem swoją wybrankę okazujemy miłość, pamięć, wdzięczność oraz pragnienie przeżycia wspólnie kolejnych lat.