Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWANIE ROZMIARU  

 

MENU
Jest wyjątkowo cennym kamieniem szlachetnym. Jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku. Symbol miłości, wierności i odrodzenia.
Szmaragd w biżuteri GOLDRUN

Złotnicy Goldrun wydobywają z szmaragdów całe ich naturalne piękno, aby tworzyć zachwycającą, niepowtarzalną i wyjątkową biżuterię
Szmaragd w biżuterii komponuje się zachwycająco z żółtym i białym złotem. Nabiera szczególnego blasku w towarzystwie innych kamieni szlachetnych najczęściej brylantów. Jako pojedynczy klejnot wyraźiście zachwyca są  barwą. W naszej ofecie znajdą Państwo szeroką gamę produktów z naturalnym szmaragdem: pierścionki z topazem, kolczyki, wisiorki.Szmaragd to odmiana berylu, minerału należącego do grupy krzemianów. Nawiązuje do charakterystycznej barwy, wywołanej podstawieniami jonów chromu, rzadziej wanadu i żelaza.

Szmaragd związany jest ze skałami metamorficznymi (łupki mikowe, przeobrażone wapienie), występuje też w żyłach pegmatytowych granitów oraz w piaskach i żwirach złóż wtórnych. Dla starożytnych filozofów szmaragd był kamieniem mądrości i dobrobytu.

W Persji ludzie wierzyli, że symbolizuje on życie wieczne w niebie. Herodot, zafascynowany kamieniem, w swojej pracy opisuje szmaragdowe kolumny Świątyni Heraklesa. Szmaragd znany był również starożytnym Inkom i Aztekom, którzy uważali go za święty kamień. W średniowieczu natomiast stał się bardzo popularny wśród alchemików.

Jak czyścić biżuterię z SZMARAGDEM?

Szmaragd to piękny kamień szlachetny, ale jak o niego dbać i jak go czyścić?
Najprostszym sposobem jest użycie ciepłej wody z mydłem i miękkiej ściereczki. Jest to całkowicie bezpieczny sposób aby wyczyścić ten kamień, ponieważ jest to jeden z najtwardszych kamieni szlachetnych. 
Jeśli nie masz absolutnej pewności, że Twój szmaragd jest w 100% naturalny, zalecamy trzymanie się z dala od myjek parowych i ultradźwiękowych.

Jak dbać o biżuterię z SZMARAGDEM?

Podobnie jak w przypadku wszelkiej biżuterii, przechowuj każdy element w osobnym pudełku, a najlepiej w etui, lub w pudełku, który zapobiega ocieraniu się lub drapaniu przedmiotów. Pamiętaj, że szmaragd może porysować inne twoje kamienie szlachetne! Jak zawsze zdejmuj biżuterię przed ćwiczeniami, pracami domowymi lub stosowaniem jakichkolwiek agresywnych środków chemicznych. Gdy nie są używane, upewnij się, że Twoje szmaragdy są trzymane z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego światła słonecznego.

INFORMACJE

Jego twardość to aż 7,5-8 w skali Mohsa.
Układ krystalograficzny szmaragdu nazywany jest układem heksagonalny (występują cztery osie, trzy tej samej długości, pod kątem 60 stopni względem siebie, czwarta innej długości prostopadła względem trzech pozostałych osi)
Szmaragd występuje w kolorze zielonym, lekko przeźroczystym.
Połysk – szklisty
SYMBOLIKA

Wspaniały, zielony kamień posiada umiejętność wyrażania ludzkich nastrojów. Ta cecha sprawia, że szmaragdy coraz częściej wybierane są jako centralne kamienie pierścionków zaręczynowych. O starożytnych czasów szmaragd uważany był za kamień magii. Wierzono że umieszczenie go pod językiem pozwalało spojrzeć w przyszłość. Do jego właściwości przypisywano również ochroną przed utratą pamięci oraz wzmacnianie intuicji. Według pierwotnych wierzeń szmaragd miał nawet pomagać wykrywać zdradę i wroga.
Dzisiaj przede wszystkim uważa się go za szlachetny kamień zdrowotny, rozluźnia oraz łagodzi zmęczenie oczu. Polecany jest osobom o silnym charakterze, nie bojących się nowych wyzwań.