Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWANIE ROZMIARU  

 

MENU
ZARĘCZYNY Diament

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z diamentami

ZARĘCZYNY Diament
Sortuj wg:
Kategorie:
Sortuj wg:
Na stronie:
Wyszukiwanie zaawansowane
Następna stronaBrylant

Jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, który bez wątpienia cieszy się największą popularnością. Jest symbolem wiecznej, prawdziwej i nigdy nieustającej miłości. Niezwykły, mistyczny, szlachetny i drogocenny kamień posiada także ogromne właściwości. Bez wątpienia pomaga w umacnianiu związków partnerskich i daje niezwykłą siłę jego właścicielowi. Brylant to oszlifowany diament. Odwieczny element pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek z brylantem - prezent na każdą okazję

Od wielu lat pierścionki z brylantem darowane były ukochanym kobietą za znak miłości, szacunku i wyrażenia chęci wspólnego życia. W 1477 roku arcyksiążę Maksymilian z dynastii Habsburgów, wręczając pierścionek z brylantem Marii Burgundzkiej zaproponował jej małżeństwo. Czy to walentynki czy rocznica ślubu pierścionek jest uniwersalnym prezentem który możemy podarować na wszelkie okazje. Symbolika pierścionka zaręczynowego z brylantem powiązana jest z jego właściwością czyli tym że jest najtwardszym minerałem występującym na naszej planecie. Wręczając pierścionek z brylantem okazujemy trwałość i stałość w uczuciach. Biała kolorystyka diamentu jest symbolem niewinności i czystości przyszłej panny młodej wobec wybranka. Brylantowy szlif kamienia oznacza nieskazitelność i perfekcyjnośćWłaściwości

 Skład chemiczny: C

Twardość w skali Mohsa: 10

Przełam: muszlowy, nierówny

Łupliwość: dość wyraźna

Układ krystalograficzny: regularny

Gęstość minerału: 3,47–3,57; najczęściej 3,52 g/cm³

Barwa: bezbarwny lub zabarwiony na różne odcienie

Rysa: biała

Połysk: diamentowy

Współczynnik załamania: 2,4175–2,4178

Czym jest brylant ?

Brylant to nic innego jak oszlifowany przez mistrza jubilerskiego diament. Diamenty w formie nieobrobionej są matowe, bez połysku. Wystarczy jednak odpowiedni szlif, by wydobyć z nich światło i blask. Brylanty swój niepowtarzalny blask zawdzięczają odbijającemu się światłu wewnątrz bryły. Odpowiednio ukształtowany kamień daje efekt trójwymiarowego co wpływa ne jego znaczny blask. Sztuka szlifierska doskonalona była przez stulecia, by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Najbardziej popularny szlif diamentów to szlif brylantowy. Jest on najbardziej udoskonalony i stosowany od XVIII wieku.Pielęgnacja biżuterii z brylantem

Jeżeli biżuteria wykonana jest ze złota lub patyny, bez obaw można zamoczyć się w ciepłym roztworze wody z dodatkiem płatków mydlanych. Następnie należy ją dokładnie opłukać tak, aby resztki mydła na niej nie pozostały. Po wypłukaniu biżuterię trzeba dokładnie osuszyć. Najlepiej wykorzystać to tego miękką bawełnianą ściereczkę.

...

Czyszczenie biżuterii z brylantem nie należy do trudnych. Trzeba jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach, aby cieszyć się biżuterią piękną, lśniącą i przede wszystkim zawsze idealnie czystą. Warto więc dbać o to, aby pierścionki, wisiorki czy kolczyki z nim zawsze zachwycały doskonałym wyglądem.

Barwa diamentu jest specyficzną a równocześnie jedną z najważniejszych cech jakościowych diamentów. Jest cechą percepcji wzrokowej związanej z brakiem lub obecnością odcienia barwy.

  • Barwa brylantu D - F - bezbarwne
  • Barwa brylantu G - J - niemalże bezbarwne
  • Brawa brylantu K - M - bardzo lekko żółte
  • Barwa brylantu N - Z - lekko żółte