Darmowa wysyłka od 200zł | Obrączki RABAT do-35% | 120DNI NA ZWROT | DOPASOWENIE ROZMIARU  

 

MENU

Pierścionek zaręczynowy już wybrany, miejsce i szczegóły dopięte na ostatni guzik pozostaje ostatnia, ale dosyć ważna kwestia
KWIATY! J
akie wybrać? Jaki kolor? Ilość również jest ważna. Czy kwiaty przekazują symbolikę? Okazuje się że tak! Przygotowaliśmy poradnik dzięki któremu dowiesz się co florystyka mówi na temat darowanych w kwiatach liczb.


Kwiatowe wyznania wyrażone w liczbach:

108 róż: „Wyjdź za mnie!”
99 róż: „Przysięgam Ci miłość do końca życia”
  50 róż: „Kocham Cię bez granic”
33 róże „Moja miłość jest głęboka”
21 róż: „Jestem Ci oddany”
20 róż: „Moje uczucia są szczere”
12 róż: „Bądź moja”
9 róż : „Chcę być z Tobą na zawsze”

Jaki kolor róż będzie odpowiedni? Co mówią kolory róż?

Czerwona róża – od zawsze związana z miłością i pożądaniem. Symbolizuje silne uczucie. Od starożytności darowana kobietą na znak miłości. Podarowana podczas oświadczyn wyraża słowa „Kocham Cię”.

Różowa róża – pośrednia pomiędzy ognistą czerwienią a delikatnością i subtelnością.
Rzadko wręczana z pierścionkiem zaręczynowym. Idealna dla młodszych osób, które nie darzą się wielkim uczuciem, ale chcą pokazać, że zależy im na drugiej osobie. To bezpieczny i stosunkowo uniwersalny wybór, ponieważ trudno go opacznie zrozumieć.

Róża herbaciana – inaczej zwana pomarańczową. Stworzona została z połączenia żółci i czerwieni. Jako, że pierwsza kojarzona jest z przyjaźnią, a druga z miłością, kobieta obdarowana tym kwiatem, powinna wiedzieć że mężczyzna chce w ich relacji pójść o krok naprzód.

Żółta róża – dawniej darowana w formie przeprosin za zdradę lub niewierność. Dzisiaj całkowicie zmieniła symbolikę i darowana jest najczęściej wyrażając przyjaźń. Idealna, niezobowiązująca, nadaje się na drobne uroczystości, świętowania np. awansu lub innego sukcesu. Zagraniczne znaczenie tego koloru „róża na pocieszenie”.

Róża biała – częsty dodatek do ślubnych bukietów. Oznacza miłość pełną czystości i wrażliwości. Biała róża pozwala okazać szacunek. Towarzysząca Pannie Młodej ma oznaczać długą i szczęśliwą miłość. Świetnie komponuje się z innymi kolorami róż.
Róże, kwiaty które wyrażają więcej niż słowa.

Od wielu lat róże uważane są za kwiaty miłości, wierności i pożądania. Nic więc dziwnego, że podczas wyjątkowego powiedzenia „tak” są niezastąpionym i obecnym od wieków elementem. Podczas zaręczyn główną rolę odgrywa pierścionek zaręczynowy, ale bardzo ważnym dodatkiem są również kwiaty. Mówi się, że nie ma zaręczyn bez kwiatów. Kwiaty a szczególnie róże wyrażają pewną symboliczną mowę „tylko Ty”.